Sestra Štefica Bagarić punih je 46 godina i 4 mjeseca bila zaposlenica Klinike Vrapče, a uzimajući u obzir kako je unutar naše bolnice završila i srednju medicinsku školu, slobodno se može kazati kako je punih 50 godina provela u prostorima ove bolnice.

Sestra Štefica je u svom radu, prešavši put od odjelne sestre, preko glavne sestre Zavoda za forenzičku psihijatriju pa sve do glavne sestre Klinike – pomoćnica ravnateljice za sestrinstvo – uvijek bila vrhunski profesionalac, osoba puna obzira spram zaposlenih, a posebno svojih medicinskih sestra i tehničara, njegujući brižan odnos i ljubav spram bolesnika.

Obilježjima svoje ličnosti, toplinom i nenametljivom prisutnošću, obilježila je veliki dio suvremene povijesti naše Bolnice, a prepoznata je i u širim medicinskim krugovima za što je dobila i čitav niz stručnih priznanja.

Postavši jedna od prepoznatljivih ikona naše bolnice, sestra Štefica je zauzela trajno mjesto u dugoj i bogatoj povijesti naše bolnice.

Upravo stoga, time se njezina povezanost s bolnicom Vrapče ne iscrpljuje već dobiva neku novu dimenziju.

Draga naša Štefi, hvala Ti na svemu.

Tvoje Vrapče